Muuga rattasõit 2012

Muuga - Kõrve - Paasvere jalgrattamatk.

22. september kell 12. Start Muuga spordihoone eest

Paasvere metsakülas Kõrvel vaatame Mastimändi. Pärimuse järgi olevat seda tahetud langetada Laekvere veski emapuu ehk peavõlli tarbeks. Metsaomanik Bahhmann aga polevat lubanud. Nüüd kasvabki see suur ja jäme iludus Kõrve tee ääres. Mõõtsime ka puu ümbermõõdu mis on 3.30m. Puu vääriks looduskaitse alla võtmist.

Seal samas lähedal on Kartuliaugu küngas. Selle kohta räägitakse, et siia peitsid talunikud mõisahärra eest kartuleid. Tõepoolest on praegugi liivakünkas kaks sügavat auku näha.

Paasveres otsisime üles telliskivivabriku, veski, sepikoja, kõrtsi, mõisa kuivati, viinavabriku, lauaveski, altveski, külakoolimaja ja kloostri asukohad. Uudistamist oli küllaga. Põikasime sisse ka mõisaparki, kuhu on rajatud väga tore kooskäimiskoht laululava, kiige ja varjualusega. Ei puudu ka korralik DC. Tagasiteel vaatasime kuidas vana maantee (mille kasutamine lõpetati ammu enne kui mõis ehitati) kulgeb K. Kaldavee maja alt otse keset staadioni ja läbi pargi mõisa tallide alt läbi.


Lõpetasime mõnusalt Muuga raamatukogus supipaja ümber. Supiks oli teravamaitseline Hartšoo. Rahulolu ilusast ilmast ja toredast matkast oli kõigi silmist ilusti paista.

rmatk_t matk2_t matk3_t matk4_t

 

Kokku väntasime 28 km. Aeg umbes 3 tundi.

Panin siia alla ka Eesti 14 jämedaimat mändi. Jagab see puu siis 14. kohta. Hiirega peal olles näeb failinimes ka puu jämedust.

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec